KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8492669
*
nr 849 2669
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 19:48:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 20:58:24
1
Vinnande bud
30/9 17:50:10
2
900 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Johannes Ravn
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
nr 849 2669
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Johannes Ravn (1922-1991), uggla i skogslandskap, signerad, -73, 85x70
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 20:58:24 | 1 | Vinnande bud |
30/9 17:50:10 | 2 | 900 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk uggla i skogslandskap
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37